Rancho Montana

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Malowniczo zlokalizowany pod Górami Stołowymi ośrodek jeździecki, zbudowany nieopodal polsko-czeskiej granicy. Oferuje m.in. treningi na ujeżdżalni, terenowe rajdy - w tym wielodniowe - kuligi oraz zajęcia hipoterapeutyczne. Prowadzone są tu również ćwiczenia z jazdy w westernowym stylu.

Na ranczu do dyspozycji miłośników jeździectwa czeka zwykle ok. 10 koni. I jak przystało na te stworzenia, lepiej nie oceniać ich wyłącznie po pięknym wyglądzie czy pochodzeniu. O indywidualnym charakterze i usposobieniu każdego zwierzęcia odpowiednio wcześnie uprzedzą, służąc zawsze praktyczną poradą, instruktorzy (posiadają uprawnienia do organizacji górskiej turystyki jeździeckiej, wydawane przez PTTK) i gospodarze “Rancho Montana”.

A jak chwalą się właściciele - tutaj konie całe dnie spędzają nie w stajniach, a na rozległych pastwiskach. Zbliżone do naturalnych warunki i fachowa opieka mają skutkować prawdziwie końskim zdrowiem i pozytywnym nastawieniem zarówno do ludzi, jak i innych zwierząt. Pozwala to nawet na jazdę dosłownie ramię w ramię, bez naturalnego odruchu ugryzienia czy kopnięcia.

Mini przewodnik

Centrum jeździeckie, w którym gospodarze stawiają na jak największą wolność i naturalność. Ośrodek specjalizuje się w szkoleniach z westernowej jazdy, ale oferuje też klasyczne zajęcia dla początkujących. Proponuje jeszcze m.in. kuligi i terenowe rajdy po przepięknych sudeckich terenach. Konie chowa się tu w warunkach jak najbardziej zbliżonych do “dzikich”.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja