Kolej Linowa Babcia

Najdłuższy wyciąg linowy Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra Resort. Z dwuosobowej kolejki krzesełkowej "Babcia" pod szczyt na wysokości 1205 m n.p.m. korzystają nie tylko narciarze, ale też turyści, amatorzy ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego, ćwiczący w tutejszym parku rowerowym bądź paralotniarze. „Babcia” pracuje praktycznie przez cały rok.

Dzięki długiemu na ok. 1370 metrów wyciągowi bez wysiłku pokonuje się blisko 380 m różnicy wzniesień pomiędzy stacją dolną a stacją górną. W trakcie podróży warto porozglądać się trochę wokół siebie i popodziwiać przepiękne widoki na szczyty i doliny Masywu Śnieżnika. „Babcia” obsługuje do 1000 osób w trakcie godziny.

Kolejka pozwala dotrzeć pod sam wierzchołek Czarnej Góry, co czyni miejscowe szlaki turystyczne łatwiejszymi do pokonania, szczególnie dla seniorów i rodzin z małymi dziećmi. W pobliżu przebiegają dwa główne szlaki – zielony i czerwony – prowadzące do kilku ciekawych miejsc lub na kolejne turystyczne ścieżki. Możliwych wariantów wycieczek zaczynających się na górnej stacji „Babci” jest całe mnóstwo. Najważniejsze cele to z pewnością Śnieżnik (1426 m), Sanktuarium Maria Śnieżna pod szczytem Iglicznej (845 m), Międzygórze i tutejszy Ogród Bajek czy też Jaskinia Niedźwiedzia.

W 2017 roku wysłużona "Babcia" odeszła na zasłużoną emeryturę, a w jej miejsce pojawiła się 6-osobowa kanapa "Luxtorpeda".

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Główny i całoroczny wyciąg pod Czarną Górą (1205 m n.p.m.), z którego możliwości korzystają narciarze, rowerzyści, paralotniarze czy wędrowcy. “Babcia” pokonuje 380 metrów różnicy poziomów, 2-osobowe krzesełka obsługują maks. 1000 turystów na godzinę - choć są plany zainstalowania kanap na 6 osób. Kolej linowa pokonuje 1370 metrów w jedną stronę.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz