Muzeum Kamieni i Minerałów

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Prywatna placówka z interesującą kolekcją należącą do państwa Kluzów. Znaczącą część ekspozycji stanowią minerały i kamienie znalezione gdzieś w pobliżu, w południowej części Ziemi Kłodzkiej. W przeszłości w regionie funkcjonowało wiele kopalń i sztolni, a górnictwo należało do kluczowych zawodów.

Można tu podziwiać m.in. cytryny, agaty, krzemienie pasiaste, malachity, ametysty, perły, rubiny i wiele, wiele innych… choćby koralowce czy amonity. Są tu zarówno “surowe” samorodki, jak i już oszlifowane bryłki - w tym takie uformowane w konkretne przedmioty, jak np. zestaw do gry w szachy Istotny jest również sklep z piękną biżuterią i innymi wyrobami, w których rzemieślniczy kunszt połączono z naturalnym urokiem rozmaitych skarbów wydobytych gdzieś z głębokich podziemi.

Strońskie Muzeum Kamieni i Minerałów pracuje codziennie od 10:00 do 18:00 - z wyłączeniem poniedziałków i czwartków poza letnim sezonem wakacyjnym. Wybierając się na tę wystawę, warto mieć ze sobą bilet z kopalni uranu w Kletnie albo Jaskini Niedźwiedziej - można wtedy liczyć na potężną zniżkę.

Cennik

Ceny wejściówek do Muzeum Kamieni i Minerałów w Stroniu Śląskim:

bilet ulgowy 2 zł

bilet normalny 3 zł

za okazaniem biletu z Jaskini Niedźwiedziej / kopalni uranu w Kletnie - 10 groszy

Mini przewodnik

Kolekcja (pod)ziemnych, naturalnych skarbów znajdująca się w całkowicie prywatnych rękach. W strońskim Muzeum Kamieni i Minerałów królują okazy z południowych regionów Ziemi Kłodzkiej, ale też nie brakuje egzotyki. Obok eksponatów nieobrobionych znajdują się tu również przedmioty wyrzeźbione z kamyków i klejnotów. Naturalnie funkcjonuje także sklep.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja