Muzeum Kamieni i Minerałów

Prywatna placówka z interesującą kolekcją należącą do państwa Kluzów. Znaczącą część ekspozycji stanowią minerały i kamienie znalezione gdzieś w pobliżu, w południowej części Ziemi Kłodzkiej. W przeszłości w regionie funkcjonowało wiele kopalń i sztolni, a górnictwo należało do kluczowych zawodów.

Można tu podziwiać m.in. cytryny, agaty, krzemienie pasiaste, malachity, ametysty, perły, rubiny i wiele, wiele innych… choćby koralowce czy amonity. Są tu zarówno “surowe” samorodki, jak i już oszlifowane bryłki - w tym takie uformowane w konkretne przedmioty, jak np. zestaw do gry w szachy Istotny jest również sklep z piękną biżuterią i innymi wyrobami, w których rzemieślniczy kunszt połączono z naturalnym urokiem rozmaitych skarbów wydobytych gdzieś z głębokich podziemi.

Strońskie Muzeum Kamieni i Minerałów pracuje codziennie od 10:00 do 18:00 - z wyłączeniem poniedziałków i czwartków poza letnim sezonem wakacyjnym. Wybierając się na tę wystawę, warto mieć ze sobą bilet z kopalni uranu w Kletnie albo Jaskini Niedźwiedziej - można wtedy liczyć na potężną zniżkę.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz