Park rowerowy Czarna Góra

Park Rowerowy Czarna Góra to jeden z najsłynniejszych i prawdopodobnie najlepszych ośrodków ekstremalnego kolarstwa górskiego w Polsce. Amatorzy tego typu dyscyplin mają zagwarantowane niezapomniane wrażenia. Organizowane są tutaj zawody profesjonalistów w downhillu i freeridzie, od zmagań o przysłowiowy puchar prezesa czy wójta, po imprezy rangi krajowego pucharu i Mistrzostw Polski.

Aktualnie na zboczach Czarnej Góry wytyczone są trzy dobrze i starannie przygotowane trasy. Gdyby nie jakość współczesnego sprzętu ochronnego, można by bez najmniejszego cienia przesady napisać, że przez naturalne i sztuczne przeszkody pędzi się dosłownie na złamanie karku. W trakcie zjazdów trzeba zachować koncentrację i wykazać się dobrą techniką na hopkach, głazach, korzeniach, skoczniach, ciasnych nawrotach i pozostałych atrakcjach parku rowerowego.

Trasa DH, nazywana również „mistrzowską”, to – jak chwalą się opiekunowie obiektu – miejscówka uznana przez środowisko i media tematyczne za najtrudniejszą i najbardziej wymagającą w całej Polsce. Bez doświadczenia nie ma co marzyć o spokojnym pokonaniu tego stromego i niebezpiecznego odcinka o długości ok. 1,3 km.

Freeride DH to najdłuższy (1,8 km) z miejscowych torów. Charakteryzuje się licznymi przeszkodami i możliwością przejazdu łącznikiem na Trasę DH, mniej więcej w połowie odcinka. Z kolei Freeride to najprostsza (co nie znaczy łatwa) trasa, na której większość utrudnień ma charakter naturalny.

O wygodny transport rowerzystów na szczyt dba kolej linowa o wdzięcznej nazwie „Babcia”.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz