Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Nieopodal Zakładu Przyrodoleczniczego „Wojciech”, w sąsiedztwie źródła „Dąbrówka” mieści się barokowa kaplica zdrojowa Matki Bożej na Pustkowiu - obecnie Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych (ul. Lipowa),podczas budowy której odkryto owe źródło.

Świątynię, podobnie jak zakład „Wojciech” kazał wystawić hrabia Zygmunt Hoffmann von Leuchtenstern. Była gotowa w 1679 r., w następnych latach poszerzono ja o 2 nawy boczne. Jej elewację zdobią rzeźby ukazujące Matkę Bożą, św. Annę i św. Józefa. W swoim wnętrzu kryje barokową figurkę Matki Bożej z Dzieciątkiem oraz obrazy ukazujące matkę Maryi i św. Józefa przypisywane Michaelowi Willmannowi.

Fundator świątyni został pochowany w jej krypcie, przypomina o nim kartusz z jego herbem widniejący nad wejściem do zakrystii.

Mini przewodnik

Barokowy zabytek, wybudowany w 1679 r. na życzenie hrabiego Zygmunta Hoffmanna von Leuchtensterna. Początkowo była to mała kapliczka, jednak już w 1690 r. rozbudowano ją o dwie boczne nawy. W sanktuarium maryjnym spoczął jego fundator, o czym przypomina kartusz z herbem. Kościół warto zobaczyć także ze względu na płaskorzeźby elewacji i barokową figurę Maryi.

Blogi

Firma KM Studio może sfilmować warte uwiecznienia Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych filmy reklamowe Wrocław


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
18.08.2021 21:29

BARDZO PRZYJAZNE MIEJSCE POLECAM WSTĄPIĆ NA MSZE SW I MODLITWE

Dodaj komentarz
Lokalizacja