Zjeżdżalnia Czarna Żmija

Zjeżdżalnia Czarna Żmija to całoroczna zjeżdżalnia grawitacyjna działająca na terenie Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra Resort. Właściciele obiektu zapewniają, że to najdłuższy tego typu tor w Polsce.

Dwuosobowe wagoniki mają tutaj do pokonania 950 metrów – nie brakuje oczywiście ciasnych zakrętów i pętli. Dodatkowym urozmaiceniem jest wiadukt przerzucony 8 metrów nad górskim potokiem.

Meta trasy położona jest ok. 90 metrów niżej od punktu startowego. W newralgicznych punktach tor zabezpieczony jest siatkami, dzięki czemu nawet osobom nie przestrzegającym zasad bezpiecznej jazdy nie powinna stać się krzywda.

Zjeżdżalnia dysponuje 33 wagonikami, obsługuje maksymalnie ok. 200 osób w ciągu godziny. Szybki zjazd po krętym torze powinien dostarczyć emocjonujących wrażeń i dużym, i małym „demonom prędkości”. Ważne! Ze względów bezpieczeństwa niemożliwa jest jazda z dzieckiem młodszym niż 3 lata. Z tych samych powodów dzieci do lat 8 mogą cieszyć się zjeżdżalnią grawitacyjną wyłącznie razem z rodzicem lub dorosłym opiekunem, bezustannie kontrolującym prędkość jazdy.

Czarna Żmija otwarta jest – w zależności od dnia tygodnia i miesiąca – od godziny 10 do 16 lub 17.

Źródło zdjęcia: http://www.czarnagora.pl/

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz