Zjeżdżalnia Czarna Żmija

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Zjeżdżalnia Czarna Żmija to całoroczna zjeżdżalnia grawitacyjna działająca na terenie Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra Resort. Właściciele obiektu zapewniają, że to najdłuższy tego typu tor w Polsce.

Dwuosobowe wagoniki mają tutaj do pokonania 950 metrów – nie brakuje oczywiście ciasnych zakrętów i pętli. Dodatkowym urozmaiceniem jest wiadukt przerzucony 8 metrów nad górskim potokiem.

Meta trasy położona jest ok. 90 metrów niżej od punktu startowego. W newralgicznych punktach tor zabezpieczony jest siatkami, dzięki czemu nawet osobom nie przestrzegającym zasad bezpiecznej jazdy nie powinna stać się krzywda.

Zjeżdżalnia dysponuje 33 wagonikami, obsługuje maksymalnie ok. 200 osób w ciągu godziny. Szybki zjazd po krętym torze powinien dostarczyć emocjonujących wrażeń i dużym, i małym „demonom prędkości”. Ważne! Ze względów bezpieczeństwa niemożliwa jest jazda z dzieckiem młodszym niż 3 lata. Z tych samych powodów dzieci do lat 8 mogą cieszyć się zjeżdżalnią grawitacyjną wyłącznie razem z rodzicem lub dorosłym opiekunem, bezustannie kontrolującym prędkość jazdy.

Czarna Żmija otwarta jest – w zależności od dnia tygodnia i miesiąca – od godziny 10 do 16 lub 17.

Źródło zdjęcia: https://www.czarnagora.pl/

Mini przewodnik

Działająca przez okrągły rok zjeżdżalnia grawitacyjna. Czarna Żmija należy do największych tego typu obiektów w kraju - tor, po którym mkną specjalne wózki (na stanie są 33 wagoniki) ma 950 metrów długości. Różnica poziomów pomiędzy startem a metą to 90 m. Trasę, oczywiście zabezpieczoną na wiele sposobów, urozmaicają “ślimaki” i most 8 m nad górskim potokiem (źródło zdjęcia).


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja